لیست ژورنال های رشته مکانیک (‌انواع گرایش‌ها) که موسسه مپتا سابقه همکاری موفق با آن‌ها را دارد.

 

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان لینک مجله
Journal Of Applied And Computational Mechanics

اسکوپوس Q2

ISI WOS

علمی پژوهشی وزارتین

ISC
ایران رایگان 3-5 ماه لینک

 

این مجله یک مجله ایرانی سه ماهه با دسترسی آزاد است که توسط دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر می شود. هدف آن فراهم آوردن یک مجمع بین المللی برای تبادل آثار تحلیلی ، محاسباتی و تجربی در کلیه مباحث مربوط به علوم و مهندسی مکانیک است که اختصاص داده شده به تمام زمینه های مکانیک جامد و سیالات. این مجله همچنین از مقالاتی که مربوط به پیشرفتهای اخیر فن آوری مانند بیومکانیک ، الکترو مکانیک ، مواد پیشرفته و مکانیک میکرو / نانو است ، استقبال می کند. دامنه مجله شامل عناوین زیر است:

مکانیک نظری و تجربی، سیستم های پویا، ریاضیات و مکانیک کاربردی، سیستم های پویا و کنترل، پویایی و هرج و مرج غیرخطی، نظریه لایه مرزی، تلاطم و پایداری هیدرودینامیکی، چند فاز جریان دار، انتقال گرما و جرم، مکانیک میکرو / نانو، بهینه سازی ساختاری، مواد و برنامه های هوشمند، مواد کامپوزیت، هیدرو- و آیرودینامیک، برهم کنش مایع و ساختار، دینامیک گاز و ...

یک ژورنال JCR دارای مجله دارای دسترسی آزاد دارای رده بندی ، بررسی شده ، که طیف گسترده ای از مقالات اصلی تحقیق و مروری را منتشر می کند. مجله تحریریه مجله از نسخه های خطی در هر دو زمینه تحقیق بنیادی و کاربردی استقبال می کند ، و مقاله های ارسالی را که بینش جدید و ابتکاری در زمینه مهندسی مکانیک دارند ، تشویق می کند. کلیه مقالات ارسالی مناسب برای AIME در نظر گرفته می شوند تا از بالاترین سطح کیفیت اطمینان حاصل شود. مقالات اصلی که سهم مهمی در توسعه مهندسی مکانیک دارند و گزارشی از تحولات چشمگیر در این زمینه را تشویق می کنند. روند بررسی در کمترین زمان ممکن انجام می شود تا تأخیر در انتشار آنلاین مقالات را به حداقل برسانید.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نام مجله نمایه کشور هزینه مدت زمان لینک مجله
Advances In Mechanical Engineering

اسکوپوس Q3

ISI WOS

JCR (IF=1.16)
انگلستان 2,300 USD 3 ماه لینک

 

هدف  مجله Mechanics & Industry این است که از طریق هماهنگی و انتشار نتایج تحقیقات علمی و فنی در زمینه مکانیک در ارتباط نزدیک با کاربردهای صنعتی ، به عنوان رابطی بین تحقیق و صنعت عمل کند. از نویسندگان  انتظار می رود که تحولات نظری و عددی را در سیستم های فن آوری بیشتر مد نظر قرار دهند و یا با اثبات مفهوم و همچنین نمونه های اولیه تأیید کنند.

دامنه این مجله مربوط به مکانیک سیالات و جامدات ، مهندسی مکانیک ، انتقال گرما و جرم ، مکانیک مواد فلزی / پلیمری / کامپوزیت / الیاف ، تکنیک های عددی و آزمایشی اعمال شده در استاتیک و پویایی سازه ها ، ماشین ها ، مکانیزم ها است. از اتصالات با زمینه های مختلف فیزیکی مانند مکاترونیک ، مواد هوشمند / سازه ها / سیستم ها / ساخت ، بیومکانیک ، ویبرو-آکوستیک ، آئروکوستیک ، سیستم های الکترو مکانیکی ، ساخت نوآورانه ، تریبولوژی ، توربو ماشین و غیره استقبال می شود.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان لینک مجله
Mechanics & Industry

اسکوپوس Q2

ISI WOS

JCR (IF=0.87)
فرانسه 2,300 USD 3 ماه لینک

 

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان لینک مجله
مجله مهندسی مکانیک انجمن مهندسان مکانیک وزارتین و ISC ایران رایگان 2-6 ماه لینک

 

مجله علمی مهندسی مکانیک  و دو مجله فارسی و انگلیسی علمی پژوهشی مهندسی مکانیک سه نشریه‌ای هستند که بطور منظم توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران منتشر می‌شود.

با توجه به تنوع رشته‌ی مهندسی مکانیک، این نشریه از تمامی پژوهش‌هایی که در هرکدام از زمینه‌های مهندسی مکانیک انجام شده، استقبال می‌کند. این زمینه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

مکانیک جامدات

مکانیک سیالات

مباحث مرتبط با انقال حرارت

مکانیک ساخت و تولید

بیومکانیک

کنترل، مکاترونیک و رباتیک

سیستم‌های انرژی

محیط زیست

مکانیک خودرو

و هر زمینه‌ای دیگر که به نحوی با مهندسی مکانیک در ارتباط باشد. خصوصاً زمینه‌های بین‌رشته‌ای