در رشته های پزشکی با توجه به اینکه گرایش های مختلفی وجود دارد. تعدد مجلات علمی پژوهشی، ISI و اسکوپوس و پابمد و ISC نیز بسیار زیاد است. مهم ترین پارامتر در انتخاب مجله و ژورنال پزشکی اینست که مقاله مورد نظر در اسکوپ مجله باشد و با توجه به پیشرفت روز به روز علم پزشکی، به روز بودن مقاله بسیار مهم است. مجلات علمی پزوهشی در رشته پزشکی باید مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد یا وزارت بهداشت و درمان و منطبق بر بانک اطلاعات نشریات پزشکی کشور باشد.

لیست ژورنال های رشته پزشکی و داروسازی سازه که موسسه مپتا سابقه همکاری موفق با آن‌ها را دارد.

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
 Iranian Journal of Medical Sciences (IJMS)

ISSN:  1735-3688

ISI – SCOPUS Q3 – PubMed - ISC
ایران رایگان 2 الی 3 ماه لینک 

 

 

مجله علوم پزشکی ایران  IJMS یک نشریه بین المللی از انتشارات دانشگاه شیراز و دو ماهه بین المللی است و هدف آن ارائه یک رسانه علمی ارتباطی برای محققان در سراسر جهان است. این مجله از مقالات اصلی بالینی و همچنین تجربیات تحقیقات علوم پایه که عمدتا در مورد بیماری های شایع در منطقه و تجزیه و تحلیل مشکلات مختلف منطقه ای است ، استقبال می کند. پژوهش ها به صورت مقالات اصلی ، مقالات مروری ، گزارش موارد قابل انتشار هستند. IJMS به صورت رایگان در دسترس خوانندگان و محققان است.

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
European Journal of Medical Research

ISSN 2047783X

JCR (IF=1.828)

Scopus- Q2

SCI

PubMed- MedLine
انگلستان 2000 دلار  3 الی 6 ماه لینک 

 

 

 

مجله تحقیقات پزشکی اروپا تحقیقات ترجمه ای و بالینی را با توجه به علاقه بین المللی در همه رشته های پزشکی منتشر می کند ، پزشکان و سایر محققان را قادر می سازد تا در مورد پیشرفت ها و نوآوری ها در این رشته ها و از مرزهای بین رشته ها اطلاعات کسب کنند. این مجله تحقیقات و بررسی های با کیفیت بالا را منتشر می کند و هدف آن اطمینان از انتشار نتایج همه تحقیقات خوب انجام شده ، صرف نظر از نتیجه آنها است.

ژورنال تحقیقات پزشکی اروپا همچنین هرگونه گزارش مورد اصلی را که به طور قابل توجهی زمینه دانش عمومی پزشکی یا تحقیقات پایه را گسترش دهد ، در صورت پرداختن به یک سوال یا موضوع مرتبط با بالینی ، مورد بررسی قرار خواهد داد.

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
Medical Journal Of Australia

ISSN 0025729X

JCR (IF=5.05)

Scopus- Q2

SCI

MedLine
آمریکا و استرالیا رایگان  3 الی 6 ماه لینک 

 

 

 

مجله پزشکی استرالیا MJA یکی از معتبرترین مجلات پزشکی در دنیاست که هدف اصلی آن ارتقا اطلاعات و تفسیر در مورد پزشکی بالینی و مراقبت های بهداشتی است. برای رسیدن به این هدف ، MJA تحقیقات بالینی ، بررسی ها و مقالات آموزشی اصلی ، همراه با تفسیر و بحث آگاهانه درباره استانداردهای عمل بالینی ، و در مورد مسائل اجتماعی ، اخلاقی ، حقوقی و سایر موارد مربوط به مراقبت های بهداشتی را منتشر می کند. ژورنال از مقالاتی در همه این دسته ها استقبال می کند.

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
Pharmacia

ISSN 04280296

ISI-WOS

Scopus
بلغارستان 200 دلار  2 الی 3 ماه  لینک

 

 

 

فارماشیا یک مجله چند رشته ای است که به علوم دارویی و وابسته اختصاص دارد. موضوعات تحت پوشش عبارتند از: تجزیه و تحلیل ، بیوشیمی ، بیوفارموتیک ، بیوتکنولوژی ، کشت سلولی ، داروخانه بالینی ، تحویل دارو ، طراحی دارو ، وضع دارو ، ثبات دارو ، شیمی دارویی ، متابولیسم ، مدل سازی مولکولی ، داروسازی پایه و بالینی ، فارماکوگنوزی ، فارماکوپیدمیولوژی ، فارماکونومیک ، فارماکودینامیک و فارماکوکینتیک ، داروسازی اجتماعی ، داروهای رادیویی ، سم شناسی.

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله

مجله دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

ISSN 1735-7322

علمی پژوهشی

SCOPUS

ISC

ایران رایگان  5 الی 8 ماه  لینک

 

 

 

دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS) قدیمی ترین  دانشگاه کشور است و در حال حاضر بیش از ۵۰ عنوان مجله علمی در حوزه‌های مختلف منتشر می‌کند. بیشتر این مجلات در پایگاه‌های اطلاعاتی بین المللی نمایه شده است. اغلب این مجلات به زبان انگلیسی و برخی به زبان فارسی همراه با چکیده ی انگلیسی منتشر می شوند.

قدمت انتشار اولین شماره از مجله‌ پزشکی به سال ۱۳۲۱ که به عنوان اولین مجله‌ی علمی در ایران است، بر می‌گردد. مجله دانشکده پزشکی (TUMJ)، مجله فارسی با خلاصه انگلیسی و منابع نوشته شده به زبان انگلیسی منتشر می‌شود و از نشریات Open Access و دانشگاه علوم پزشکی تهران است. حوزه موضوعی مقالات مجله شامل مطالعات پایه و بالینی پزشکی برگرفته از پژوهش‌های ثبت شده است. هیات تحریریه مجله، اعضای هیات علمی در تمام زمینه‌های علوم پایه و بالینی پزشکی هستند. مخاطبان مجله تمامی همکاران علوم پزشکی و سلامت هستند که در این رشته و رشته‌های وابسته مشغول فعالیت هستند. براساس مصوبه کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور، به نویسندگان مقالات این مجله امتیاز ارتقای علمی پژوهشی تعلق می‌گیرد. 

 زمینه چاپ مقالات علمی پژوهشی پزشکی شامل موارد زیر است:

زیست شناسی، تشریح، زیست شیمی، اپیدمیولوژی، ژنتیک (ژنتیک جمعیت، ژنومیک، پروتئومیک)، بافت شناسی، ایمنی شناسی، میکرب شناسی، علوم اعصاب، فیزیوتراپی، فیزیولوژی، تکسونومی، سم شناسی، ویروس شناسی،‌ علوم شیمی، بیوشیمی، ، شیمی محیط زیست، علوم محیط زیست، پزشکی شامل: طب هوا و فضا، آلرژی، تشریح و مورفولوژی، آندرولوژی، آنستزیولوژی، ، شنوایی سنجی، علوم رفتاری، بیوشیمی تحلیلی،‌ بیوشیمی بالینی، زیست شناسی، زیست شناسی مولکولی، کاردیولوژی، پزشکی مراقبت بحران، یاخته شناسی، دندان پزشکی، درماتولوژی،‌ علوم آزمایشگاهی،‌ غدد درون ریز و متابولیسم،‌ بهداشت محیط، اپیدمیولوژی،‌ پزشکی خانواده، پزشکی قانونی، گوارش و کبد، ژنتیک، پزشکی امراض پیری، خون شناسی، بافت شناسی و جنین شناسی، ایمنی شناسی، بیماریهای عفونی،‌ پزشکی انفورماتیک،‌ پزشکی عمومی و داخلی،‌ میکروب شناسی و ویروس شناسی، نفرولوژی،‌ عصب شناسی، جراحی مغز و اعصاب، پزشکی هسته ای، تغذیه، زنان و زایمان، غدد شناسی، چشم پزشکی، ارتوپدی و تروما، بیماریهای گوش و گلو و بینی، پاتولوژی، اطفال و نوزادان، فارماکولوژی و داروسازی، فیزیولوژی، روانپزشکی، بهداشت عمومی، بیماری های ریوی، رادیولوژی، روماتولوژی، بیماریهای مقاربتی، پزشکی ورزشی، آمار، جراحی، پیوند اعضا، بیماری های گرمسیری، اورولوژی