در رشته ی عمران با توجه به اینکه گرایش های مختلفی وجود دارد. تعدد مجلات علمی پژوهشی، ISI و اسکوپوس و ISC نیز بسیار زیاد است. مهم ترین پارامتر در انتخاب مجله و ژورنال مهندسی عمران اینست که مقاله مورد نظر در اسکوپ مجله باشد و با توجه به پیشرفت روز به روز این علم، به روز بودن مقاله بسیار مهم است. مجلات علمی پژوهشی در رشته عمران باید مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد و منطبق بر بانک اطلاعات نشریات کشور مورد تایید وزارت علوم باشند.

لیست ژورنال های رشته مهندسی عمران سازه که موسسه مپتا سابقه همکاری موفق با آن‌ها را دارد.

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
KSCE Journal of Civil Engineering

ISSN:  1226-7988

JCR (IF=1.515)
کره جنوبی 100 دلار  2 الی 6 ماه  لینک

 

این مجله یک مجله JCR کره ای است که در انتشارات اشپرینگر Springer بصورت ماهانه چاپ می شود. با ایمپکت فکتور 1.515 جزو یکی از معتبرترین مجلات در رشته مهندسی عمران با زمان داوری میانگین 68 روزه است. این ژورنال علاوه بر نمایه شدن در تمام پایگاه های معتبر مجله علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد.


 

نام مجله نمایه ها کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
Advances in Structural Engineering

ISSN 1369-4332

JCR (IF=1.416)

Scopus

SCI

آمریکا رایگان  2 الی 3 ماه لینک

 

این ژورنال با هدف ایجاد یک محیط انتشار عمده برای تحقیقات پیشرفته در مورد سازه های مهندسی عمران (به عنوان مثال پل ها ، ساختمان ها و سیستم عامل های دریایی) مورد علاقه فعلی جامعه بین المللی مهندسی سازه است. این ژورنال علاوه بر نمایه شدن در تمام پایگاه های معتبر مجله علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد. هزینه چاپ در مجله رایگان است.


 

نام مجله نمایه کشور هزینه مدت زمان پذیرش لینک مجله
International Journal of Concrete Structures and Materials (IJCSM)

ISSN 2234-1315

JCR (IF=1.820)

Scopus

SCI
کره جنوبی 1190 دلار 2 الی 4 ماه لینک

 

 

مجله بین المللی IJCSM مجمعی را برای مهندسان و دانشمندان در سراسر جهان ارائه می دهد تا نتایج تحقیقات مختلف در زمینه بتن ، سازه های بتونی و سایر مواد کاربردی حاوی چسب سیمان سیمان و پلیمر یا الیاف را در رابطه با بتن را با جهانیان به ارتباط بگذارند. این مجله به محققین فرصتی می دهد تا دانش خود را برای پیشرفت جامعه به اشتراک بگذارند.این ژورنال علاوه بر نمایه شدن در تمام پایگاه های معتبر مجله علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد.


 

 نام مجله  نمایه  کشور  هزینه  مدت زمان پذیرش  لینک مجله
 نشریه مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تبریز  

ISSN 2717-4077

علمی پژوهشی

ISC

 ایران  رایگان  5 الی 8 ماه  لینک

 

نشریه مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تبریز آمادگی دارد مقالات پژوهشگران گرامی داخلی و خارجی را در تمامی زمینه های موضوعی مرتبط با مهندسی عمران و محیط زیست، جهت پذیرش و انتشار مورد بررسی قرار دهد. فصلنامه مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تبریز، نشریه‌ای علمی با دسترسی باز و رایگان است.

اغلب ژورنال‌های معرفی شده در این زمینه در رشته های زیر هم مقالات شمارا چاپ خواهند کرد:

مهندسی سازه و زلزله، مهندسی و مدیریت منابع آب، مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی راه و آسفالت، ترافیک و حمل و نقل، مهندسی محیط زیست، مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی نقشه برداری، ژئوماتیک و ژئودزی ، مقاومسازی، سازه های بتنی و فولادی ، FRP و روشهای مقاومسازی دیگر، شبیه سازی عددی و اجزا محدود و تست های آزمایشگاهی و ...