در این بخش دو راهکار برای بررسی اعتبار مجله ISI از طریق کد ISSN و نام کامل مجله ارائه شده است:

یکی از سوالات رایجی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر نموده است اینست که چگونه از ISI بودن مجله ای که انتخاب می کنند مطمئن شوند؟ 
در پاسخ باید گفت که مجله ISI، مجلاتی هستند که در سایت تامسون رویترز نمایه می شوند. سایت تامسون رویترز لیست تمامی مجلاتی را که در این موسسه نمایه می شود را بصورت رایگان در سایت خود در اختیار عموم قرار داده است که با مراجعه به این وب سایت می توانید لیست تمامی مجلات با نمایهISI  را مشاهده فرمایید. همچنین می توانید با در اختیار داشتن کد ISSN و یا نام کامل و دقیق مجله ISI نسبت به جستجوی آن در سایت تامسون رویترز اقدام نمایید. اگر در نتیجه جستجو، نام و مشخصات مجله انتخابی تان نمایان شد در آن صورت نمایه مجله ISI می باشد ولی اگر در نتیجه جستجو چیزی یافت نشد در آنصورت مجله نمایه ISI ندارد ولی ممکن است هر نمایه ای غیر از ISI  داشته باشد.

نحوه یافتن مجله ISI از طریق کد ISSN :

برای مثال، ISI بودن مجله ای با عنوان  Open Journal of Ecology با کد ISSN: 2162-1985، به روش زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

ابتدا وارد سایت تامسون رویترز می شوید:  ip-science.thomsonreuters.com 

1. کد ISSN را در قسمت SEARCH OUR MASTER JOURNAL LIST تایپ می نماییم و از باکس قسمت Search Type: گزینه ISSN را انتخاب می نماییم.

2. در انتها بر روی گزینه Search کلیک می نماییم. اگر مجله مورد نظر نمایه ISI داشت که نمایان می شود.

3. اگر مجله ای نمایه ISI نداشت که پیغام " No matches found for the query" نمایش داده خواهد شد.